Teatr w Chojnickim Centrum Kultury

Chojnickie Studio Rapsodyczne w sztuce "Władca Much"

Chojnickie Studio Rapsodyczne

Studio zostało założone jako teatrzyk działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach w 2004r. przez instruktora Grzegorza Szlangę.

Od 2007r. działa przy Chojnickim Domu Kultury (obecnie Chojnickie Centrum Kultury), realizując około 50 spektakli rocznie, tworząc własne projekty i organizując autorskie warsztaty. Swoją twórczość prezentuje na scenie Chojnickiego Centrum Kultury oraz na festiwalach regionalnych i ogólnokrajowych.

Studio ma na koncie liczne nagrody. Do najważniejszych należą Nagroda Główna na Windowisku 2009 za spektakl "Bon Voyage", trzykrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Luterek w Wejherowie za spektakle "Lekcja" oraz "Bóg się rodzi", cztery nagrody na festiwalu S.O.F.T 2011 w Olsztynie za spektakl "Dzieło Sztuki", Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Policach za spektakl "Romeo i..." w 2016 r. Ponadto Grzegorz Szlanga jest laureatem wielu nagród indywidualnych, m.in. nagrody za najlepszą reżyserię na festiwalu Windowisko 2011.

Chojnickie Centrum Kultury prowadzi stały nabór aktorów do Chojnickiego Studia Rapsodycznego w wieku powyżej 14 lat.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w terminach dobranych indywidualnie do aktorów grających w spektaklu.

Opiekunem Studia jest Grzegorz Szlanga
e-mail: rapsodyczne@gmail.com

Chojnickie Centrum Kultury prowadzi również zajęcia dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Warsztaty mają na celu poznanie i zainteresowanie dzieci teatrem. Zajęcia prowadzi doświadczony pedagog współpracujący z Instytutem Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie, który zajmuje się edukacją teatralną w całej w Polsce.

Zapisy na zajęcia: Ewa Kerplik, tel 52 397 22 15, mail: e.kerplik@ckchojnice.pl

Teatr repertuarowy

Na scenie Chojnickiego Centrum Kultury regularnie występują uznane amatorskie grupy teatralne oraz najlepsze teatry zawodowe z całej Polski. Oto aktualny program teatru repertuarowego w ChCK.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal