XVIII Chojnickie Filmobranie

25.11.2016

W tym roku przegląd filmów ma charakter edukacyjny. Prelekcje i prezentacje filmów odbędą się w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich, ul. Nowe Miasto 4-6. Prelekcję przed filmami wygłoszą: Sylwia Hamerska i uczniowie LO im. Filomatów Chojnickich. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

PROGRAM:

PONIEDZIAŁEK 28 LISTOPADA

Godz. 14:00 "101 Rejkjavik"
Hlynur Björn ma 33 lata, jest bezrobotny i mieszka z matką. Krótkie dnie spędza przed komputerem albo przełączając kanały telewizyjne, a podczas długich nocy oddaje się szaleństwu życia nocnego w Rejkiawiku. Nie wykazuje chęci zmiany swojego trybu życia. W jego życiu następuje nagły zwrot, gdy jego matka ujawnia swoją orientację seksualną, a jej dziewczyna okazuje się być w ciąży, podobnie jak biedna Hofi, która robi wszystko by być uznawaną za dziewczynę Hlynura. A on spał z każdą z nich.

Godz. 16:00 "Morze"
Starzejący się Thórdur, właściciel przedsiębiorstwa rybnego, zwołuje dzieci do domu, żeby wyjaśnić przyszłość rodziny i firmy. Jego ulubieniec Ágúst przyjeżdża z francuską dziewczyną z Paryża, gdzie bardziej zajmują go studia muzyczne niż ekonomiczne. W ciągu weekendu, gdy zbiera się cała rodzina, z szafy wydobywane są szkielety, a zarówno dom rodzinny, jak i lokalna społeczność zostają przewrócone do góry nogami.

WTOREK 29 LISTOPADA

Godz. 14:00 "Mała podróż do nieba"
Abe Holt pracuje jako detektyw w towarzystwie ubezpieczeniowym, które wysyła go do mieściny Hastings w Minnesocie, żeby zbadał okoliczności tajemniczego wypadku samochodowego, w którym w płomieniach zginął mężczyzna. Ciało zidentyfikowano jako należące do lokalnego drobnego przestępcy Kelvina Andersona, którego niebotycznie wysokie ubezpieczenie na życie ma zostać wypłacone jego siostrze Isolde, która mieszka w nędznych warunkach ze swoim mało czarującym mężem Fredem i synem Thorem. Holt podejrzewa, że zmarły mężczyzna nie jest Kelvinem Andersonem.

Godz. 16:00 "Bagno"
Niebywale zwyczajne, acz makabryczne zabójstwo powoduje, że inspektor kryminalny – samotny wilk zaczyna grzebać w mrocznych tajemnicach rodzinnych. W tym samym czasie pewien zdesperowany ojciec szuka wyjaśnienia niewytłumaczalnej i śmiertelnej choroby mózgu swojej córki. Te dwa wątki się splatają, obnażając sieć kłamstw, które na przestrzeni 30 lat spajają kilka pokoleń.

ŚRODA 30 LISTOPADA

Godz. 14:00 "Wesele w białą noc"
Jón jest nauczycielem akademickim w średnim wieku, który ponownie ma się ożenić, tym razem z kobietą, która jest o połowę od niego młodsza. Nie wszyscy jednak są równie zachwyceni tym ślubem i w czasie gdy barwny orszak weselny zaczyna przybywać na wyspę, na której ma się odbyć wesele, on sam zaczyna mieć wątpliwości. I gdy wyspę zaczyna spowijać jasna, letnia noc, a wielu gości rozpoczyna zabawę już przed weselem, Jón usiłuje odnaleźć sens swojego życia.

Godz. 16:00 "Na głębinie"
Pewnej mroźnej zimowej nocy w marcu 1984r., pięć mil od południowego wybrzeża Islandii, zatonął kuter rybacki z całą załogą. Jeden z członków załogi cudem ocalał. Po tym jak przez sześć godzin walczył o życie w lodowatej wodzie, morze wyrzuciło go na brzeg, gdzie znowu musiał podjąć walkę , żeby przedrzeć się przez magmowy krajobraz.

W załączniku znajduje się dokładny opis każdego filmu oraz charakterystyka reżysera Baltasara Kormakura.

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal