Wystawa prac Marty Aszyk "Spokojne żywioły"

24.02.2017

Marta Aszyk skończyła policealne studium plastyczne TNE w Toruniu, profil rysunek/malarstwo. Od dziecka pasjonuje ją rysowanie, malowanie i inne formy sztuki plastycznej. Jest autorką rysunków do kilku komiksów, które tworzyła wraz z siostrą i przyjaciółmi. Dawniej, razem z bratem, współtworzyła stronę internetową PAPIOHEAD.com, na której wspólnie umieszczali swoje prace. Były to w dużej mierze grafiki komputerowe. Dziś Marta jest żoną i matką dwójki dzieci, po kilkuletniej przerwie w rysowaniu z radością wraca do swojej pasji.

Wystawa "Spokojne Żywioły", którą zaprezentowała już wcześniej w Człuchowie, jest zbiorem prac, które stworzyła głównie w ciągu dwóch ostatnich lat. Na wystawie zaprezentuje min. grafiki komputerowe, które powstają podobnie jak tradycyjne obrazy, tylko że malowane są cyfrowymi pędzlami przy użyciu programów graficznych. W tym przypadku zamiast tradycyjnego pędzla, autorka posługuje się specjalnym piórkiem i tabletem, dzięki którym może uzyskać efekty bardzo podobne do wielu technik tradycyjnych. Oprócz tego na wystawie zaprezentuje również wiele szkiców narysowanych tradycyjnie, ołówkiem.

To co ja zachwyca, to piękno przyrody i jej siły, uwielbia malować portrety, jak i fantastyczne obrazy zaczerpnięte z wyobraźni. Tematem przewodnim wystawy są żywioły, do których często nawiązuje w swoich pracach. Jej poczynania można na bieżąco śledzić na kilku internetowych portalach: facebook, instagram, digart.pl, deviantart itp.

W ramach wernisażu odbędzie się krótki koncert, podczas którego będzie można usłyszeć projekt DIX ASTRON i Fale Lambda w składzie Krystian Aszyk (bas), Dj Te- Szymon Stachowiak (dźwięki) oraz Paweł Krauze (perkusja).

Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego)
Piątek 3 marca 2017 r., godz. 18:00
Wstęp wolny

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal