VIII Chojnickie Noce Operetkowe

20.07.2018

SOBOTA 11.08.2018 r., godzina 20.00

„BARON CYGAŃSKI” operetka w trzech aktach

muzyka JOHANN STRAUSS
libretto IGNAZ SCHNITZER

Tradycją Chojnickich Nocy Operetkowych stało się piękne przedstawienie w pierwszym dniu festiwalu. Nie inaczej będzie podczas jej ósmej edycji - w chojnickiej fosie rządzić będzie słynny „Baron cygański”!

To z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło Johanna Straussa. Historia pięknej Cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica - Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami, a muzyka Johanna Straussa nie wymaga rekomendacji.

W role główne wcielą się soliści warszawskiej Opery Narodowej, Opery NOVA w Bydgoszczy czy szczecińskiej Opery na Zamku. Całość od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Jerzy Wołosiuk, laureat jednej z najważniejszych nagród operowych w Polsce, Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Ci wspaniali wykonawcy stworzą niezapomnianą atmosferę i zachwycą artyzmem chojnickich słuchaczy!

Marta Wyłomańska - sopran (Saffi, Cyganka)
Hanna Okońska - sopran (Arsena)
Janusz Ratajczak - tenor (Sandor Barinkay)
Małgorzata Ratajczak - mezzosopran (Czipra, stara Cyganka)
Tomasz Łuczak - baryton (Kalman Żupan)
Łukasz Ratajczak - tenor (Ottokar)

Emilia Czekała - słowo o operetce

Orkiestra im. Johanna Straussa
Jerzy Wołosiuk - dyrygent

NIEDZIELA 12.08.2018 r., godzina 20.00

„TRE VOCI”

Drugim dniem Chojnickich Nocy Operetkowych zawładnie niesamowity zespół podbijający serca publiczności na całym świecie.
Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo.

Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech.

A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), Chiang Mai (Kad Theater - Tajlandia), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdroju.

Towarzyszyć im będzie oczywiście Orkiestra im. Johanna Straussa pod batutą Marka Czekały, a o wesołą atmosferę pełną elegancji zadba jego córka, Emilia Czekała. Obydwoje doskonale znani są już chojnickiej publiczności i za każdym razem gorąco są przez nią przyjmowani!

Zespół TRE VOCI w składzie:

Voytek Soko - tenor
Mikołaj Adamczak - tenor
Miłosz Gałaj - tenor

Emilia Czekała – prowadzenie

Orkiestra im. Johanna Straussa
Marek Czekała – dyrygent i prowadzenie

Więcej szczegółów na www.chojnickienoceoperetkowe.pl

Serdecznie zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal