Teatralna Wymiana Doświadczeń: Tuchola-Chojnice

06.09.2018

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze spotkanie z teatrem w sezonie jesiennym. 14 września w piątek w Tucholskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00 zaprezentujemy trzy krótkie formy teatralne. Dzień później o godz. 19.00 w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 powtórzymy tę formułę w Chojnicach.

Premierowo Konrad Mówiński pokaże swój pierwszy monodram "GRY WOJENNE" według własnego scenariusza w reżyserii Grzegorza Szlangi. Rzecz dotyczy okrucieństw wojny. Spektakl koncentruje się na wyborze pomiędzy spełnieniem oczekiwań wobec ojczyzny, a moralnym przykazaniem „nie zabijaj”.

Gościnnie z Wejherowa przyjedzie do nas Monika Płomin, która wcieli się w antyczną Antygonę w spektaklu „A JA WCIĄŻ JESZCZE NIE WIEM” - spektakl nagrodzony owacją na stojąco na Ogólnopolskim Festiwalu w Krakowie. Reżyseria: Edyta Łysakowska-Sobiczewska. To nie pierwszy monodram tej doświadczonej już aktorki, która gra również w teatrze Prawie Lucki w Wejherowie.

Viktoria Szopińska w najnowszej produkcji Studia Rapsodycznego „POPATRZ NA LUSIĘ” dotknie tematu niezwracania uwagi na potrzeby dzieci. Viktoria jest wielokrotnie nagradzaną aktorką Studia. Prezentowała swoje spektakle również na festiwalach teatrów zawodowych. Spektakl powstał w ramach stypendium kulturalnego Burmistrza Chojnic.

Po raz pierwszy projekt Wymiana Doświadczeń zostanie zaprezentowany w dwóch miejscowościach. Nasze spotkanie z teatrem będzie trwało około półtorej godziny.

Sobota 15 września, godz. 19:00
Aula Szkoły Podstawowej nr 1, ul. 31 Stycznia 21

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

See video
Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal