"Spotkania z kulturą" w pigułce

14.07.2015

Pierwszy dzień to spotkanie z przyrodą - dzieci dowiedziały się jak człowiek i przyroda współgrają, jak człowiek gospodaruje lasem, jak chroni przyrodę i co ciekawego w takim dzikim lesie możemy spotkać, odkryć i docenić. Drugi dzień to spotkanie z malarzami i rzeźbiarzami na ogólnopolskim plenerze artystycznym Męcikał 2015. Dzieci wzięły udział w warsztacie pt. "Ślad człowieka w przyrodzie". Malowały obrazy, lepiły z gliny, a na koniec miały ognisko wraz z konkursem.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem poznawania kultury i filozofii kaszubskiej. Odnajdowaliśmy szlaki Józefa Chełmowskiego, dzieci zobaczyły malowane ule oraz chatę kaszubską a na koniec miały quiz z wiedzy o dawnych przedmiotach oraz warsztaty plastyczne. Czwarty dzień należał do literatury - odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie zawsze jest pełno ciekawych rzeczy do odkrycia. Stworzyliśmy tam coś oryginalnego i dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o książkach i bezpiecznych wakacjach.

Piąty dzień to dzień kultury... gotowania - wraz z opiekunkami, panią Wandą i panią Martą, dzieciakom udało się wyprodukować mleko migdałowe, hummus, sałatkę owocową a także kolorowy ryż oraz wesołe zakąski. Zabawy z jedzeniem było co niemiara, ale musicie uwierzyć na słowo - potrawy wyszły pyszne!

Poniżej kilka fotograficznych wspomnień z tej edukacyjnej przygody.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal