Pracowity weekend tancerek

16.10.2018

Taneczny weekend przyniósł tancerkom zespołu Music Dance i Sigma aż piętnaście medali w kategorii solo i duety, puchar za I miejsce duetów do 17 lat w tańcu współczesnym dla Marty Szyszki i Natalii Mosek na turnieju w Łebie oraz puchar za I miejsce zespołu Sigma w zespołach do lat 11 w Bydgoszczy.

W sobotę 13 października na turnieju "Mistrz Tańca" w Łebie w ostrej rywalizacji w solo do 15 lat znakomicie wypadła Marta Szyszka, która wytańczyła srebrne medale aż w trzech kategoriach tańca artystycznego i brązowy medal w innych formach tańca. W solo powyżej 15 lat znakomitą formę techniczną i artystyczną zaprezentowała Agnieszka Kwiatkowska – srebro w solo jazz i srebro w solo taniec współczesny. Marta Grabowska otrzymała srebrny medal w solo inne formy tańca, a Marta Szczęsna w tej samej kategorii zdobyła brązowy medal. Weronika Berndt w solo tym razem na miejscu czwartym we współczesnym i piątym w solo jazz. Natalia Mosek w solo show dance IV miejsce i półfinał w jazz solo do 15 lat. Wyniki najmłodszych w solo do 11 lat w Łebie: II miejsce w solo inne formy Martyna Krawczyk, w solo show dance do 11 lat III miejsce Agnieszka Kitowska, VI miejsce w solo inne formy Zuzanna Chamier Cieminska.

Zespół Sigma świetnie wypadł w niedzielę 14 października na Ogólnopolskim Turnieju w Bydgoszczy, gdzie w kategorii form tańca artystycznego wytańczył I miejsce w formacjach do 11 lat. I miejsce w duecie do 11 lat wytańczyły Amelia Rybacka i Zuzanna Chamier Cieminska, a w solo nasze tancerki zajęły całe podium. W solo inne formy na jedenaście dziewcząt z zespołu Sigma zaprezentowało się sześć tancerek, które miały znakomity dzień, Martyna Krawczyk zdobyła I miejsce i złoty medal, Lena Barczyńska II miejsce i srebro, Agnieszka Kitowska III miejsce i brąz, Amelia Rybacka VI miejsce, Zuzanna Chamier Cieminska VII miejsce i debiutantka Inga Mischka VIII miejsce. W solo powyżej 12 lat na IV miejscu Maja Lenz.

Na turnieju w Łebie w sobotę, w tańcu współczesnym debiutowała Martyna Krawczyk, w solo jazz Amelia Rybacka. W niedzielę w Bydgoszczy po raz pierwszy na turnieju zatańczyła Inga Mischka i Maja Lenz.

Pracowite dni aż na dwu turniejach tańca w Łebie i Bydgoszczy przyniosły piękne wyniki w różnych kategoriach tańca artystycznego. W Łebie na ,,Mistrz Tańca'' prezentowało się dwanaście tancerek do 17 lat, w Bydgoszczy na Ogólnopolskim Turnieju Tańca aż dwadzieścia tancerek do lat 12.

Opiekunem i trenerem zawodniczek jest Monika Michalewicz.

Gratulujemy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal