Koncert z okazji "Dnia Seniora"

15.10.2018

Solistami tego koncertu będą: Julia Pruszak – sopran, Justyna Gęsicka - Mezzosopran oraz tenor Krzysztof Zimny. Śpiewakom towarzyszyć będzie pianistka Adriana Wdziękońska, która zaskoczy nas również błyskotliwą oprawą konferansjerską.

Podczas koncertu usłyszymy m.in.: "Kiedy skrzypki grają" - Cygańska miłość - F. Lehara, "Kto me usta całuje, ten śni" - aria Giuditty - F. Lehar, piosenkę Elizy "Przetańczyć całą noc” z musicalu ,,My Fair Lady” F. Loewe, duet „Dziewczęta z Barcelony” z operetki „Clivia” N. Dostal'a, "O sole mio" - E di Capua, Parla mi da amore C. Bixio, utwory gwiazd polskiej estrady oraz wiele innych znanych tytułów pochodzących z szerokiego wachlarza operetki i musicalu.

Justyna Gęsicka – mezzosopran. Ukończyła studia I i II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Za kreację postaci Rozyny zdobyła I nagrodę 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych na najciekawszą osobowość artystyczną. Zdobywczyni II miejsca na Międzynarodowym Konkursie EuroClassic w Maiori (Włochy, 2016), laureatka III nagrody w konkursie na najciekawszą osobowość artystyczną 9. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych za partię Cherubina w operze Wesele Figara – W. A. Mozarta (2016) oraz I nagrody w konkursie na najciekawszą osobowość artystyczną XI Międzynarodowego Operowego Forum Młodych za partię Rozyny w Cyruliku sewilskim (2018). Występowała w kraju i za granicą.

Julia Pruszak - ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu. Brała aktywny udział w kursach wokalnych prowadzonych przez Krassimire Stoyanova, Andrew Wattsa, Kaludi Kaludova, Izabellę Kłosińską oraz Helenę Łazarską. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała na scenie Opery Bałtyckiej w partii Mimi w „Cyganerii” G. Pucciniego. Jest laureatką I nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Bella Voce” , I nagrody na VI Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej "Bel canto per sempre" w konkursie " W drodze do La Scali", III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, III nagrody na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz, III nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art. Od sezonu artystycznego 2018/2019 zatrudniona jako solistka w Operze Nova w Bydgoszczy.

Krzysztof Zimny - tenor, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu. Zadebiutował na scenie występując w roli Oebala, w studenckim spektaklu Apollo i Hiacynt, Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionym m. in. na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Ostrawie, w Czechach. Rok później wcielił się w postać Franka w operze Flis Stanisława Moniuszki. W roku 2017 wystąpił po raz pierwszy na deskach Opery Nova kreując postać Tamina z opery "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta pod muzycznym kierownictwem dyrektora Macieja Figasa. W czerwcu 2018 r. zadebiudtował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wcielając się w postać Fentona w przedstawieniu Wesołe Kumoszki z Windsoru Otto Nicolaia.

Sobota 20 października 2018 roku, godz. 17:00
Aula Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich, ul. Nowe Miasto 4-6
Wstęp wolny

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal