InterTony Festiwal 2018

25.06.2018

Festiwal InterTony to nie tylko święto muzyki, ale i celebracja współpracy między chojnicką sceną a muzykami z Niemiec i Holandii. Wymiana zespołów z Chojnic i miast partnerskich Emsdetten i Hengelo trwa już 13 lat. Wokół tematu gromadzi się liczne grono wolontariuszy pomagających przy organizacji muzycznych przedsięwzięć. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, analogicznie do poprzednich, pracować będzie około 100 wolontariuszy zagranicznych oraz z Polski. W tym roku dodatkowym wsparciem będzie Pokojowy Patrol, odpowiadający za porządek na Przystanku Woodstock oraz zbiórkach WOŚP.

Gwiazdą trzeciej edycji festiwalu jest zespół Decapitated. Muzycy promować będą materiał z „Anticult”, swojego siódmego studyjnego longplaya. Death metal usłyszymy również w wydaniu lokalnej formacji, rozpoznawalnej i działającej na scenie już od 15 lat - Mass Insanity. Dla miłośników rockowych brzmień, przeplatanych z bluesem, stonerem, rock’n’rollem czy nawet metal’n’rollem, wystąpią Octopussy oraz The Black Thunder. Ci, którzy chcą przekonać się, że hardcore ma wiele twarzy, nie mogą przeoczyć występów niemieckich składów - Weathered i No Shelter. Dobry, poczciwy metal zaprezentuje gdańska grupa Perpetual - tym mocnym akcentem rozpoczniemy trzecią edycję festiwalu InterTony.

Imprezie towarzyszyć będzie Giełda Płytowa. Białych kruków z różnych gatunków muzycznych z pewnością nie zabraknie dzięki szerokiej ofercie sklepu płytowego Epic Shop oraz zbiorom firmy Hackert. Rownolegle prowadzony będzie merch zespołów występujących na festiwalu oraz działających na lokalnej scenie.

Pod szyldem Chojnickiego Centrum Kultury powstanie Strefa Kultury prowadzona przez rzeźbiarza Jarosława Urbańskiego. Artysta, angażując w swoją pracę uczestników festiwalu, stworzy kolejną niekonwencjonalną instalację.

W międzyczasie będzie można zrobić sobie zdjęcie z suberbohaterami z ekipy Cosplay Chojnice oraz popodziwiać podniebną panoramę z wysokości kilkudziesięciu metrów na specjalnym wysięgniku firmy Windex.

Tegoroczna edycja standardowo odbędzie się w Chojnicach przy stadionie Kolejarz. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15:00 w sobotę 30 czerwca. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Organizatorami festiwalu są Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Rockinitiative Emsdetten, centrum młodzieżowe Cerberus z Hengelo oraz Chojnickie Centrum Kultury. Współpracę wolontariuszy trzech organizacji młodzieżowych z miast partnerskich dofinansowały m.in. Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gmina Miejska Chojnice i Powiat Chojnicki.

Patroni medialni: Antyradio, Gazeta Pomorska, Magazyn KVLT, MetalNews.pl, Weekend FM, Wyspa.fm, Czas Chojnic, Chojnice24, rockmetal.pl, Top Guitar

www.facebook.com/InterTonyFest
www.fundacja.pomorskie.info/intertony

Video promujące wydarzenie:
https://bit.ly/2ymLFrW

Regulamin Imprezy
Regulamin Terenu

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal