XXIII Chojnicka Noc Poetów

Robert Kasprzycki z zespołem
13.07.2017

Gośćmi tegorocznej Nocy będą:

Aktorzy:
Renata Dancewicz - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Na początku kariery związana z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Wystąpiła także w wielu kasowych filmach - takich, jak "Ekstradycja", "Pułkownik Kwiatkowski", "Tato".

Zdzisław Wardejn - aktor teatralny i telewizyjny, absolwent PWST w Warszawie. Znany jest z roli Romana Dolnego w "Och, Karol" oraz jako Prezes "Mutry" Lubin w "Piłkarskim Pokerze". Jednak największą popularność przyniosła mu kreacja docenta Mariana Wolańskiego w filmach "Kogel-mogel" oraz "Galimatias czyli kogel - mogel II"

Jerzy Trela - Wybitny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 1969 roku ukończył PWST w Krakowie. W 1969-1971 występował w Teatrze Rozmaitości w Krakowie, od 1970 do 2014 r. był aktorem krakowskiego Starego Teatru. Jest wykładowcą PWST w Krakowie, w latach 1984-90 rektor tej uczelni. Często występuje również w spektaklach Teatru Telewizji.

Poeci:

Mariusz Olbromski - poeta, dyrektor Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku;

Jerzy Fryckowski - poeta, krytyk literacki, zajmuje się teatrem i twórczością satyryczną;

Piotr Mitzner - prof. Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, poeta, eseista, zastępca redaktora naczelnego Nowej Polszy, redaktor serii poetyckiej "Zapomniani poeci";

Piosenka poetycka:

Zespół Chwila Nieuwagi - to zespół , który na stałe wpisał się w pejzaż "Krainy Łagodności". Koncertuje na terenie całej Polski. W kręgu poezji śpiewanej zauroczył słuchaczy niebanalnymi aranżami do wierszy wielu wybitnych poetów, a jego koncerty udowadniają, że poezja śpiewana nie jest i nie powinna być nudna.

Robert Kasprzycki z zespołem - poeta, pieśniarz, muzyk i kompozytor, a także tłumacz, felietonista, recenzent oraz autor tekstów kabaretowych. Wydał cztery albumy studyjne. Z artystą występuje Kasprzycki Band w składzie: Paweł Hebda, Tomek Hernik, Max Szelęgiewicz, Adam Zadora.

Teatr Piosenki w spektaklu „Mistrzowie ballady: Cohen, Stachura, Dylan” - najsłynniejsze ballady Leonarda Cohena, Edwarda Stachury i Boba Dylana w przekładzie i muzyce Romana Kołakowskiego w interpretacji artystów Teatru Piosenki: Agaty Klimczak, Aleksandry Radwan, Bartłomieja Abramowicza, Grzegorza Bukowskiego, Marcina Kątnego, Romana Kołakowskiego i Damiana Łukawskiego, a także zespołu wokalnego Kagyuma i Orkiestry Teatru Piosenki.

Wystąpią również Laureaci XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza oraz laureaci Kwietniowych Spotkań z Poezją. Wydarzenie poprowadzi Magdalena Kosobucka.

Od 3 do 6 sierpnia odbywać się będą XIII Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie, w których brać będą udział poeci z całej Polski.

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Chojnicach
Chojnickie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

Sobota 5 sierpnia, od godz. 18:00, Fosa Miejska

ZAPRASZAMY!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal