Wystawa malarstwa Józefa Kuklińskiego

26.05.2015

Józef Kukliński urodził się w 1943 r. w Borach Tucholskich, które w 1945 r. ze względów ekonomicznych, wraz z rodzicami i rodzeństwem, opuścił na ponad 50 lat. Razem zamieszkali w Gdyni. Po skończeniu studiów związał się zawodowo z Marynarką Wojenną, gdzie dosłużył się stopnia komandora. Po przejściu na emeryturę, zafascynowany pięknem oraz historią, która w szczególny sposób była kultywowana w jego rodzinnym domu, wrócił na ziemie swoich przodków.

Jego przygoda z malarstwem zaczęła się od chęci sprawienia prezentu żonie w 10. rocznicę ślubu. Z braku środków postanowił sam namalować obraz. W niedługim czasie stało się to jego pasją. Malarstwo olejne uprawia od prawie 40. lat, a w swoim dorobku ma ok. 3 tysięcy prac. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, a także indywidualnych. Największym osiągnięciem i satysfakcją artysty, było zdobycie I. miejsca w Ogólnopolskiej Wystawie plastycznej VERTE zorganizowanej przez ministerstwo Obrony Narodowej w 1987r.

Obrazy, mieszkającego od 20 lat w Rzepicznej malarza, cenione są w kraju i za granicą, głównie w Norwegii, a ostatnio również w Kanadzie. Otoczenie, w którym żyje obecnie inspiruje go do dalszej twórczości. Chcąc podzielić się własnymi doznaniami z innymi, przenosi je na płótno, a w każdym jego obrazie ukryta jest jakaś myśl…

Józef Kukliński w swoim życiu zetknął się osobiście z takimi sławami malarstwa jak: M. Mokwa, H. Litwin, T. Ciesiulewicz. Lekcje malarstwa pobierał u profesora Antoniego Suchanka oraz wielkiego piewcy polskiego morza Henryka Baranowskiego, z którym łączy go przyjaźń nie tylko z racji noszenia munduru marynarskiego.

Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego). Godziny otwarcia:
sobota – niedziela godz. 12:00 – 16:00
poniedziałek – wtorek – środa godz. 12:00-14:00

Wystawa czynna do 10 czerwca 2015

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal