Wyniki konkursu plastycznego "Barwy jesieni"

17.10.2018

Protokół z posiedzenia jury Powiatowego Konkursu Plastycznego „Barwy Jesieni: Gotyk w Chojnicach. 25 lat Bazyliki Mniejszej” organizowanego w ramach Dni Kultury Kaszubsko – Pomorskiej 2018.

Na konkurs wpłynęło 298 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, z których komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić:

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I – III
I miejsce – Emilia Śledź (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
II miejsce – Liwia Kolińska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
III miejsce – Maria Odejewska (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
Wyróżnienia:
- Zuzanna Błażejewicz (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
- Iga Kossak Główczewska (Szkoła Podstawowa w Przymuszewie)
- Jakub Packi (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
- Michał Weltrowski (Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi)
- Vanessa Theus (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
- Iwona Sikora (Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach)
- Stanisław Czaplewski (Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach)

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV – VI
I miejsce – Ola Wasilewska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
II miejsce – Adam Knitter (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
III miejsce – Inga Mischka (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
III miejsce - Barbara Odejewska (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
Wyróżnienia:
- Julia Klozak (Chojnickie Centrum Kultury)
- Patrycja Drewczyńska (Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach)
- Adrian Duraj (Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach)
- Piotr Narloch (Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach)
- Katarzyna Kalczyńska (Szkoła Podstawowa w Leśnie)
- Matylda Hamerska (Chojnickie Centrum Kultury)
- Bartłomiej Śledź (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
- Miłosz Mrozewski (Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach)

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VII-VIII oraz GIMNAZJUM
I miejsce – Aleksandra Grubicka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
II miejsce – Jakub Knitter (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
III miejsce – Jan Badtke (Chojnickie Centrum Kultury)
Wyróżnienia:
- Oskar Werski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Karolina Jankowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach)
- Nikola Czerwińska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Kinga Cieminska (Szkoła Podstawowa w Kosobudach)
- Martyna Knuth (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Urszula Gostomczyk (Szkoła Podstawowa w Swornegaciach)
- Agata Warsińska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Aleksandra Szultka (Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach)

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:
I miejsce – Dominika Lella (II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach)
II miejsce – Klaudia Kiedrowska (Technikum nr 2 w Chojnicach)
III miejsce – Weronika Swakowska (II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach)
Wyróżnienia:
- Katarzyna Rolbiecka (Technikum nr 2 w Chojnicach)
- Judyta Starczewska (Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach)
- Dagmara Kubczak (Technikum nr 3 w Chojnicach)

FORMY PRZESTRZENNE:
I miejsce – Mateusz Lella (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
II miejsce – Angelo Wahl (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnice)
III miejsce – Dorota Uznańska (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
III miejsce – Aleksandra Kosiedowska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
Wyróżnienia:
- Kamila Czapiewska (Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi)
- Karolina Kolińska (Szkoła Podstawowa w nr 3 w Chojnice)
- Błażej Różycki (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
- Franciszek Czarnota (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
- Monika Kostka (Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach)
- Marta Jankowska (Szkoła Podstawowa w Charzykowach)
- Weronika Głomska (Katolicka Szkoła Podstawowa)

W trakcie oceny komisja konkursowa zwróciła uwagę na zgodność z tematem konkursu, oryginalność oraz różnorodność artystyczną.
Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Podsumowanie konkursu połączone z koncertem młodych talentów odbędzie się w niedzielę, 21 października 2018 o godz. 13:00 w Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia Kościoła Gimnazjalnego, pl. Kościelny).

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

Organizatorzy:
Chojnickie Centrum Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chojnice
Partnerzy:
Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy, Liga Ochrony Przyrody, Parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal