Udane Mistrzostwa Europy na Gibraltarze

Monika Guentzel z pucharem za 6 miejsce.
09.10.2015

Impreza odbywała się pod patronatem Internationale Dance Organization. Ta międzynarodowa organizacja taneczna skupia aż dziewięćdziesiąt krajów świata. Na Gibraltar przyjechało prawie 1300 tancerek i tancerzy z Belgii, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, Czech, Rosji, Węgier, Słowenii, Polski, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii i Gibraltaru.

Reprezentacja Chojnickiego Centrum Kultury wypadła bardzo dobrze. Nasze tancerki tańczyły przez cztery dni solo oraz duety. W solo juniorek do lat 15, najlepiej zatańczyła Monika Guentzel, która weszła do ścisłego finału, zajęła 6 miejsce i otrzymała puchar. Monika zatańczyła w choreografii ,,Mery Poppins'' autorstwa Moniki Michalewicz.

W solo powyżej 15 lat najlepiej zatańczyła Natalia Rudnik, która w choreografii ,,Jazz dance audition'' zajęła miejsce 16 (choreografia Moniki Michalewicz). Olga Szynwelska w solo do 15 lat zajęła miejsce 20, Julia Polakowska w solo pow. 15 lat wytańczyła miejsce 24.

Bardzo dobrze zaprezentowały się duety. Olga Szynwelska i Monika Guentzel zajęły 10 miejsce w duetach do 15 lat, a Julia Polakowska i Natalia Rudnik również znalazły się w pierwszej 10 w duetach powyżej 15 lat. Choreografię ,,Mój anioł stróż'' duetu do 15 lat przygotowała Monika Michalewicz, a choreografię duetu starszego pt. ,,Droga na Hawaje'' przygotowały Julia Polakowska i Natalia Rudnik.

Hala mistrzostw codziennie była wypełniana przez widzów. Gibraltarczycy gorąco oklaskiwali artystyczne prezentacje każdego wieczoru. Prawie codziennie wyprzedane były wszystkie bilety na wieczorna galę mistrzostw.

Gratulujemy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal