Teatralna Wymiana Doświadczeń

04.06.2018

TEATR CZAS WYOBRAŹNI - Sępólno Krajeńskie
"Co to znaczy BYĆ KRÓLEM?”

Ta zwariowana komedia powstała na podstawie powieści "Oliwier VII" węgierskiego pisarza Antala Szerba. Państwo Alturia popadło w spiralę długów. Skorumpowany premier Pritanez zapragnął zbić na tym interes z bezwzględnym biznesmenem Coltorem. Król w obliczu problemów postanowił uciec z kraju i incognito wieść życie beztroskiego włóczęgi. Ale jak to w życiu bywa, dalsze wydarzenia potoczyły się swoim losem, wbrew zamiarom bohaterów. Na szczególną uwagę zasługuje postać Saint-Germaina, który, podobnie jak jego praprzodek, ma głowę pełną intryg i "genialnych planów" mających przynieść jego szemranej kompanii łatwy zysk.

Król spragniony "prawdziwego życia" przystaje do tego cwaniaczka, co sprawia, że wkrótce staje się elementem bardzo zabawnego qui-pro-quo, które niestety prowadzi do skandalu. Czy uda się go uniknąć? I co wpłynie na ostateczny rezultat - oszukańcza intryga czy wola królewska? Jest tu dużo humoru, ciętej riposty i dużo zabawy - tak dla widza jak i samych aktorów.

Reżyseria: Kacper Gładych

CHOJNICKIE STUDIO RASPODYCZNE
„Popatrz na Lusię”

To dramatyczna próba zwrócenia na siebie uwagi przez dziewczynkę, która obawia się, że nikt się nią nie przejmuje. Bohaterka spędzi dzieciństwo w nietypowym miejscu. Wszystko to jest metaforą dojrzewania obudowaną projekcją wykonaną przez Olgierda Szopińskiego i Tobiasza Grochowskiego.

Wykonanie: Viktoria Szopińska
Reżyseria: Grzegorz Szlanga

Sobota 9 czerwca, godz. 19:00
Aula Szkoły Podstawowej nr 1, ul. 31 Stycznia 21

Wstęp wolny

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal