Tancerki z 9 tytułami mistrza Polski

12.06.2018

Solistki i duety zespołu Music Dance oraz formacje wytańczyły niezwykły wynik w artystycznych kategoriach tańca. Tancerki zdobyły 9 tytułów mistrza Polski, 7 wicemistrza Polski oraz 7 trzecich miejsc.

Mistrzostwa Extraklasy ZNTS w Tańcu Sportowym odbyły się 9 czerwca w Bełchatowie, na jednej z największych hal sportowych w Polsce. Przy sprawnej organizacji zawodów, sędziowie ocenili aż 85 kategorii tańca.

Zespół Music Dance do 7 osób zajął I miejsce w kategorii Formacji w stylu fantasy oraz II miejsce w stylu modern. Duża formacja Music Dance II miejsce w stylu jazz (Albatros) oraz III miejsce w stylu modern.

Znakomitą formę artystyczną i sportową w solo i w duecie zaprezentowały: Marta Szyszka, Klaudia Gruchała, Agnieszka Kwiatkowska, Magdalena Lamczyk, Marta Lamczyk, Weronika Berndt, Marta Grabowska, Natalia Mosek i Natalia Myśków.

Marta Szyszka w kategorii do 15 lat wytańczyła aż cztery złote medale: w solo modern, solo jazz brodway, solo jazz lyrical i solo fantasy (List z frontu).

Klaudia Gruchała zdobyła złoty medal w dwóch kategoriach do 17 lat: w solo modern i solo fantasy oraz srebrny medal w jazz lyrical.

Agnieszka Kwiatkowska wytańczyła złoty medal w solo jazz lyrical do 17 lat oraz V miejsce w solo modern.

W kategorii duetów jazz do 17 lat: I miejsce Marta Lamczyk i Magdalena Lamczyk, II miejsce Klaudia Gruchała i Weronika Berndt. W duetach modern do 17 lat: II miejsce Weronika Berndt i Klaudia Gruchała, III miejsce Marta Szyszka i Natalia Mosek.

Weronika Berndt wytańczyła w solo jazz lyrical do 17 lat III miejsce, w solo modern VI miejsce.

Marta Grabowska II miejsce w solo dance show do 17 lat oraz IV miejsce w solo modern.

Natalia Mosek II miejsce w solo fantasy do 15 lat i V miejsce w modernie.

Natalia Myśków III miejsce w solo modern do 13 lat i III miejsce w solo jazz bradway do 13 lat.

Duet jazz brodway Amelia Głuszek i Natalia Mysków III miejsce w duetach do 13 lat.

Bardzo dobrze wypadły trzy debiutantki z zespołu Sigma: III miejsce i brązowy medal w solo jazz brodway do 11 lat zdobyła Martyna Krawczyk, IV miejsce w solo jazz lyrical do 11 lat Zuzanna Chamier Cieminska, także IV miejsce wytańczył duet jazz brodway do 13 lat Amelia Rybacka i Zuzanna Chamier Cieminska.

Tancerki zespołu Music Dance i trzy solistki z zespołu Sigma zaprezentowały ogromną jak na mistrzostwa ilość prezentacji. Zawodniczki zatańczyły w aż dwudziestu dziewięciu choreografiach artystycznych. Większość choreografii przygotowała Monika Michalewicz i tancerki zespołu Music Dance, trzy choreografie solo Julia Polakowska i jedno solo brodway Natalia Rudnik, o przygotowanie techniczne tancerek zadbała Monika Michalewicz.

Gratulujemy wytrwałości w pracy, które zaowocowało wspaniałymi wynikami!

Zapraszamy na koncert podsumowujący rok artystyczny 2017/2018, podczas którego będzie można zobaczyć wszystkie nagrodzone choreografie. Środa 20 czerwca, godz. 18:30, hala Zespołu Szkół nr 7, ul. Tuwima 13.

Wstęp wolny!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal