Świetne wyniki tancerek na festiwalu w Gdańsku

17.04.2018

Organizatorem festiwalu był Pałac Młodzieży w Gdańsku. To wydarzenie taneczne co roku gromadzi ogromną ilość młodych ludzi zafascynowanych muzyką, tańcem i akrobatyką. W tym roku przyjechało prawie trzy tysiące uczestników.

W artystycznych kategoriach tańca znakomicie wypadła Marta Szyszka, Klaudia Gruchała, Agnieszka Kwiatkowska, Magdalena i Marta Lamczyk. Marta Szyszka wytańczyła aż trzy finały w solo do 15 lat: I miejsce solo inne formy pt. "List z frontu'', I miejsce solo jazz i V miejsce w solo taniec współczesny. W solo taniec współczesny powyżej 16 lat, najlepiej wypadła Klaudia Gruchała i Agnieszka Kwiatkowska, także solistki zespołu Music Dance: Klaudia Gruchała zajęła I miejsce w solo współczesny, a Agnieszka Kwiatkowska zdobyła brązowy medal w solo taniec współczesny oraz również brąz w solo jazz powyżej 16 lat.

W duetach jazz, złote medale wytańczyła Magdalena i Marta Lamczyk ( pow. 16 l.), srebrne medale wytańczyła Natalia Mosek i Marta Szyszka w duetach współczesnych do 15 lat. W duetach do 11 lat srebrne medale wytańczyły Oliwia Jelińska i Lena Barczyńska w choreografii Rainbow, której autorem jest Natalia Rudnik. IV miejsce w solo inne formy do 15 lat otrzymała Natalia Mosek, V miejsce w solo współczesny pow. 16 lat Marta Grabowska.

Na festiwalu zaprezentowało się pięć zespołów, sędziowie przyznali II miejsce zespołowi Music Dance do 15 lat - "W królestwie Neptuna''. III miejsce otrzymał zespół Music dance pow. 16 lat w tańcu współczenym w dużych, a także małych formacjach. Pięknie tańczyły zespoły Arabeska, które miały największą konkurencję w zespołach i otrzymały miejsce IV w dużej i małej formacji.

Po raz pierwszy na festiwalu zatańczyła Martyna Krawczyk i Zuzanna Chamier Ciemińska w solo jazz do 11 lat. Choreografie na festiwal Dance Group przygotowała Monika Michalewicz, Natalia Rudnik, Dominika Kołodziej i Julia Polakowska.

Gratulujemy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal