Spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem

05.04.2016

Zdzisław Preisner, doktor Geografii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwiedza świat od lat 70-tych. Był w państwach, o których istnieniu nie wszyscy nawet słyszeli, odwiedził 120 krajów na wszystkich kontynentach, skąd przywiózł ponad 60 tys. fotografii w postaci slajdów oraz około 20 tys. obrazów cyfrowych.

W podróży po świecie spędził łącznie ponad 50 miesięcy, pokonując 300 tysięcy kilometrów na lądzie i 750 tysięcy w powietrzu. Zgromadzona podczas tych wypraw dokumentacja fotograficzna liczy 50 tysięcy przezroczy. Zdjęcia z podróży zamieszcza w książkach i magazynach kulturowych, przyrodniczych i turystycznych. Zbigniew Preisner jest członkiem Polskiego Towarzystwa Geograficznego, prestiżowej organizacji „Royal Geographical Society” w Londynie oraz „The Explorers Club” w Nowym Jorku, do której należy w Polsce tylko trzydzieści kilka osób.

Serdecznie zapraszamy Państwa na fascynującą opowieść o Japonii pt. "Sakura Hanami- czas kwitnącej wiśni”, która połączona będzie z pokazem slajdów ukazujących tradycję i nowoczesność tego pięknego, orientalnego kraju.

Chojnickie Centrum Kultury
Sobota, 9 kwietnia, godz. 18:00
WSTĘP WOLNY

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal