Spotkania z kulturą - relacja

17.08.2015

W ramach letniego wypoczynku odbyła się wycieczka do Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, gdzie pani przewodniczka Ewa Stoltman pokazała dzieciom najstarsze drzewo pomnikowe Parku – Dąb Bartuś i przekazała wiele informacji na temat zasad ochrony przyrody.

Następnego dnia wycieczka zawitała do Galerii Oczko w Męcikale. Artyści Joanna oraz Sławomir Mankiewicz zapoznali dzieci ze sztuką abstrakcyjną i pokazali liczne zbiory prac, powstałych w ciągu 10 ostatnich plenerów. Po wysiłkach artystycznych dzieci odpoczywały przy ognisku, bawiąc się z licznymi zwierzętami zamieszkującymi okolice galerii.

Trzeci dzień warsztatów dzieci spędziły w Brusach, gdzie zwiedziły pracownię Józefa Chełmowskiego i poznały zebrane na jej terenie przedmioty dawnego użytku. Szczególnie zaciekawiły je pięknie malowane ule, które stały się inspiracją do zaprojektowania i wykonania własnych. Wycieczka do Brus zakończyła się quizem o dziedzictwie poprzednich pokoleń, w którym dzieci chętnie brały udział, chwaląc się świeżo zdobytą wiedzą.

W kolejnym dniu uczestnicy „Spotkań z Kulturą” zawitali do oddziału Biblioteki w Chojnicach przy ulicy Młodzieżowej, gdzie oglądały, podziwiały i własnoręcznie tworzyły ilustracje do książek. W piąty, ostatni dzień odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci przygotowały pyszne i zdrowe potrawy. Udało się przyrządzić, m.in. koktajl bananowo- migdałowy, sałatkę owocową, kolorowy ryż i hummus. Wszystkie dzieci okazały się wybornymi kucharzami i smakoszami.

Wszystkim uczestnikom letnich warsztatów bardzo dziękujemy i życzymy, by ostatnie tygodnie wakacji upłynęły im w miłej i radosnej atmosferze. Pracownia plastyczna Chojnickiego Centrum Kultury zaprasza na kolejne zajęcia od dnia 1 września 2015 roku.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal