Rekordowy rok w Chojnickim Centrum Kultury

29.12.2015

Kończący się właśnie rok był dla naszego kina rekordowy pod każdym względem. Pokazaliśmy 124 najlepsze tytuły polskie i zagraniczne, zagraliśmy najwięcej seansów (826), na które przyszła największa w historii naszego kina liczba widzów - ponad 70 tys. osób! Średnio na jednym seansie było 85 widzów. Kino w Chojnickim Centrum Kultury odwiedził m.in. jeden z najlepszych polskich reżyserów Krzysztof Zanussi, a także znany lektor telewizyjny Maciej Gudowski.

Spektakle teatralne również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na naszej scenie oraz na terenie miasta pokazaliśmy 110 przedstawień dla dorosłych i dla dzieci, które obejrzało łącznie ponad 16 tysięcy widzów. W Chojnicach wystąpili znani i lubiani aktorzy, jak Andrzej Seweryn, Cezary Żak, Artur Barciś, Anna Mucha, czy Anna Cieślak. Chojnickie Studio Rapsodyczne pokazywało swoje spektakle w całej Polsce, zdobywając główne nagrody na ważnych festiwalach w Warszawie, Olsztynie i Wejherowie.

Dużą publiczność w 2015 roku zgromadziły też zorganizowane przez ChCK koncerty muzyczne. Szczególnie ciepło przyjęci zostali Katarzyna Groniec, Marek Dyjak i zespół Dzień Dobry.

Kolejne sukcesy odniosły chojnickie tancerki, zdobywając na krajowych i międzynarodowych zawodach ponad 40 medali, w tym aż 17 na mistrzostwach Europy. Nasze podopieczne reprezentowały Chojnice na wszystkich najważniejszych zawodach w Polsce, a także na Gibraltarze.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również stałe zajęcia plastyczne i muzyczne w naszym Centrum.

Wszystkim mieszkańcom Chojnic i regionu, którzy w 2015 roku skorzystali z naszej oferty serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne i zajęcia warsztatowe w Chojnickim Centrum Kultury, a w Nowym Roku życzymy spełnienia najskrytszych marzeń!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal