Plenerowa wystawa fotograficzna „Adopcja z Kulturą”

02.10.2018

Warsztaty prowadziła Anna Zajkowska, dziennikarka i fotoreporterka, a zdjęcia uczestników, które powstały podczas wakacyjnych sesji fotograficznych można oglądać na płycie Starego Rynku do 15 października.

Światowy Dzień Zwierząt został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce 4 października 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji, uświadamiają, co czeka bezdomne zwierzęta, piętnują znęcanie się nad nimi, szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie. Kampanię adopcyjną w naszym mieście prowadzi Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt i Schronisko dla zwierząt „Przytulisko”, z którymi Chojnickie Centrum Kultury współpracowało w ramach akcji „Adopcja z Kulturą”.

„Projekt „Adopcja z Kulturą” powstał głównie po to, by pokazać, jak fajnymi stworzeniami są zwierzęta z chojnickiego Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko”. Za pomocą fotografii chcieliśmy zwrócić uwagę, że przebywające tam psy i koty to nie smutasy zza krat, ale istoty, które pragną czułości, są wierne, bystre, potrafią i lubią się bawić. Te cechy staraliśmy się pokazać podczas wakacyjnych sesji zdjęciowych. Chcemy też zaznaczyć, że zwierzaki, po zadziwiająco szybkim oswojeniu się, świetnie współpracują. A jeśli po kilkunastominutowym kontakcie z nami chętnie i wiernie wykonywały polecenia, to jak mądrymi i cudownymi zwierzakami muszą być!” opowiada Ewa Kerplik koordynator akcji.

Pomóż! Pokochaj! Adoptuj! www.przytuliskochojnice.pl
Wspieramy zwierzęta w schronisku!
Przyłącz się!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal