Mistrzostwo Świata w Tańcu Sportowym dla duetu z Chojnic

Olga i Monika po zdobyciu tytułu Mistrzyń Świata
02.06.2016

W dniach od 26 do 29 maja w Bressanone we Włoszech odbywały się Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym – World Championship of Modern Dance. O powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata IDF, od półtora roku starały się trzy tancerki Chojnickiego Centrum Kultury: Olga Szynwelska, Monika Guentzel i Natalia Rudnik. Kwalifikacje zdobywały na turniejach Polskiego Związku Tańca Sportowego.

Mistrzostwa Świata zorganizowała International Dance Federation, włoska organizacja taneczna. Około dwu tysięcy tancerek i tancerzy tańczyło przez cztery dni, na trzech parkietach hali sportowej w Bressanone, położonej w przepięknej górskiej dolinie południowego Tyrolu. Był to pierwszy raz gdy Chojniczanki startowały w imprezie IDF gdzie rywalizowały z solistkami i duetami m.in. z Węgier, Ukrainy, Hiszpanii, Gibraltaru, Francji, Anglii, Chorwacji, Serbii, Cypru, Rosji, Mołdawii, Słowacji, Włoch, Czech, San Marino, Litwy, Niemiec oraz Austrii.

Największym sukcesem był złoty medal i tytuł Mistrzów Świata dla Moniki Guentzel i Olgi Szynwelskiej w duecie do 16 lat w kategorii fantazy. To nie jedyny krążek jaki z mistrzostw świat przywiozły nasze zawodniczki. Olga i Monika świetnie wypadły także w dance show zajmując 3 miejsce. Dzięki tym świetnym występom można było usłyszeć w Italii Mazurek Dąbrowskiego.

Znakomicie w solo fantazy tańczyła cała trójka, ale na tych zawodach od strony artystycznej najlepiej zaprezentowała się Olga Szynwelska i w choreografii "Łączniczka'' stanęła na podium zajmując 3 miejsce. W tej samej kategorii solo fantazy do 16 lat, na bardzo dobrym piątym miejscu uplasowała się Monika Guentzel w "Diabolinie”. W solo powyżej 16 lat Natalia Rudnik zajęła ósme miejsce w dance show i dziewiąte miejsce w fantazy.

Pierwsze miejsce duetu niezwykle cieszy, ponieważ dziewczyny nie tylko są znakomitymi tancerkami turniejowymi ale okazały się bardzo utalentowane choreograficznie. Razem ułożyły "Zakazany owoc'', który zdobył I miejsce. Treningi i sprawy formalne odnośniemistrzostw prowadziła Monika Michalewicz. Większość zawodniczek i zawodników na imprezy krajowe i międzynarodowe rangi mistrzowskiej, kupuje choreografię od artystów, ponieważ najczęściej choreograf specjalizuje tylko w jednym stylu! Natomiast tancerki Chojnickiego Centrum Kultury prezentują się w kilku stylach tanecznych. To naprawdę wielki sukces zmierzyć się z wybitnymi choreografami i wygrać na imprezie międzynarodowej.

Na mistrzostwach we Włoszech pierwszym trenerem była Monika Michalewicz, drugim trenerem Dominika Kołodziej.

Szczegółowe wyniki:

Duet ,,Zakazany owoc'' choreografia Olga Szynwelska i Monika Guentzel – I miejsce duety fantazy do 16 lat.
Duet ,,Zbuntowany anioł'' choreografia Monika Michalewicz – III miejsce w duetach dance show do 16 lat.
Solo ,,Łączniczka” choreografia Olga Szynwelska, Sebastian Białobrzeski i Monika Michalewicz – III miejsce w solo fantazy do 16 lat.
Solo ,,Diabolina'' choreografia Nicolet Przybył – V miejsce w solo fantazy do 16 lat.
Solo dance show i solo fantazy (w wykonaniu Natalii Rudnik), choreografia Natalia Rudnik- miejsce VIII i IX w kategorii wiekowej solo powyżej 16 lat.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i świetnych występów!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal