Letnie warsztaty plastyczne - relacja

16.08.2016

W pierwszym dniu wybraliśmy się do chojnickiego Eksperymentarium - gdzie dzieciaki uczyły się o przyrodzie oraz historii naszego regionu poprzez świetną zabawę. Poznaliśmy także tajniki chemii poprzez doświadczenia, które można przeprowadzić nawet we własnym domu.

Dzień drugi związany był z morzem i rybami - próbowaliśmy zbudować własne akwarium z niepotrzebnych rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Potem obserwowaliśmy jak te przedmioty zachowują się w wodzie.

W trzecim dniu poznawaliśmy sowy - nasze rodzime ptaki, które są bardzo tajemnicze. Staraliśmy się rozgryźć zagadkę ich popularności w kulturze masowej. Próbowaliśmy tez inspirować się sową i stworzyć eko-maskotkę z eko odpadów.

Kolejny dzień przyniósł nowe wrażenia - zostaliśmy zaproszeni do Gospodarstwa Artystycznego Państwa Mankiewiczów, gdzie w okolicach pięknej przyrody malowaliśmy obrazy związane z rzeką i jej urokami. Była też strawa dla ciała, w postaci ogniska i własnoręcznego pieczenia kiełbasek. Dla dzieciaków była to ciekawa atrakcja.

W ostatni dzień postawiliśmy na dobrą zabawę. Dzieci miały za zadanie zbudować dwa gadżety potrzebne w czasie wakacji - pierwszy to wachlarz zrobiony z patyczka do lodów oraz talerzyka jednorazowego, a drugi to piłeczka - gnieciuch wykorzystywana w różnych celach. Zabawa z piłeczkami była totalnym szaleństwem, dzieci dostały mnóstwo mąki i balonów. Uczyły się jak stworzyć takie piłeczki wsypując mąkę do balonika, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Nasze warsztaty przyniosły dzieciakom dużo zabawy, radości i na pewno ciekawie wypełniły im wakacyjny czas. Rodzice również byli bardzo zadowoleni,że ich pociechy mogły uczestniczyć w akcjach Chojnickiego Centrum Kultury.

Wanda Sawicka - instruktor prowadząca warsztaty w pracowni plastycznej ChCK.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal