Koncert Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE

21.09.2018

Tym wyjątkowym koncertem w hali widowiskowej Centrum Park Chojnice Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. Widzowie zobaczą spektakl, przesycony feerią barw. Wspaniałe choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski, tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami oraz tańce narodowe - polonez, krakowiak, kujawiak, mazur czy oberek.

W programie nie może zabraknąć pieśni ludowych, z których "Mazowsze" słynie, jak również pieśni patriotycznych, które na przestrzeni dziejów towarzyszyły Polakom i dodawały ducha w trudnych chwilach.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swoim repertuarze prezentuje bogactwo polskiego folkloru. Z uwagi na ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. W tym roku „Mazowsze” świętuje jubileusz 70-lecia. Mimo upływającego czasu wciąż zachwyca młodością i profesjonalizmem. Ponieważ ma w swoim repertuarze opracowania ponad 42 regionów Polski, to każdy występ Zespołu przesycony jest barwami i różnorodnością form.

„Mazowsze” to 130 artystów sceny: soliści, chór, balet i orkiestra, 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 238 zagranicznych tras koncertowych i 194 odwiedzonych miejscowości w Polsce. We wrześniu szansę zobaczenia tego niezwykłego widowiska będzie miała chojnicka publiczność.

Cały jubileuszowy rok "Mazowsza" objął swoim patronatem honorowym Andrzej Duda, Prezydent RP.

Miejsce: hala Widowiskowo-Sportowa Centrum Park Chojnice, ul. H. Wagnera 1
Czas: sobota 22 września 2018 roku, godz. 18:00
Bilety:
120 zł trybuny (sektor zielony i czerwony)
90 zł trybuny (sektor żółty i niebieski)
Do nabycia w Chojnickim Centrum Kultury (ul. Młodzieżowa 44) oraz w Promocji Regionu Chojnickiego (ul. Stary Rynek 4)
Wszystkie miejsca na widowni są numerowane.

UWAGA!!!
W dniu koncertu bilety będzie można kupić 2h przed rozpoczęciem wydarzenia w kasie hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Parku.

Patronat: Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, Starosta Chojnicki Stanisław Skaja, Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański

Organizatorzy: Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury, Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o., Centrum Park Chojnice Sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal