Koncert "Kawiarenki Piosenki Polskiej"

08.11.2017

Koncert odbędzie się 11 listopada 2017 r. (tj.sobota) o godz.17:00 w Auli LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach (wejście od strony kościoła gimnazjalnego). Podczas koncertu zaprezentują się laureaci III Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, Zespół Taneczny "Rapsodia" z Żukowa, swój autorski program zaprezentuje Zespół EX-TREMA oraz członkowie Stowarzyszenia "Dworek Polski".

Oprócz muzyki i tańca, w każdy inny dostępny nam sposób będziemy starać się przywołać ducha tamtych czasów i radość z odzyskania niepodległości, która rozlała się na międzywojenne uliczki i kawiarnie. Warto przyjść osobiście zobaczyć stylizowane retro kostiumy, dekoracje wnętrz, a nawet zabytkowe pojazdy. WSTĘP WOLNY!

11 listopada od godz. 9:00 na ulicach Starego Rynku będzie można przejechać się rikszą, która była popularnym sposobem komunikacji w przedwojennej Polsce. Ponadto na Starym Rynku będzie można odwiedzić symboliczną kawiarenkę, stoisko z rogalikami, kawą i herbatą oraz muzyką lat 20.,30., na którym członkowie stowarzyszenia będą promować popołudniowy koncert.

Osoby, które chciałyby nie tylko posłuchać innych, ale i włączyć się do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych razem ze Stowarzyszeniem "Dworek Polski", tradycyjnie będą mogły to zrobić w autobusach linii nr 7 MZK Chojnice od 12:37 (zaczynamy śpiewać od przystanku: pl. Jagielloński).

Poniżej przedstawiamy laureatów III Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz piosenki, które zaprezentują (ogłoszenie wyników konkursu już 11 listopada 2017r.):
"Tango Milonga", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" - zespół z CKiB w Brusach
"Ta ostatnia niedziela" - zespół Łukasz Wasielewski, Kacper Kobus
"Ada to nie wypada" - zespół Adrianna Nowicka i Weronika Metlicka
"Ach śpij kochanie", "Czy tak czy nie" - solistka Marta Wieczorkiewicz
"Na pierwszy znak", "Już nigdy" - zespół Maja i Nadia Czarneckie

Organizator: Stowarzyszenie "Dworek Polski"
Współorganizatorzy: Powiat Chojnicki, Chojnickie Centrum Kultury
Partnerzy: Zespół Szkół w Chojnicach,Stowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska LGR „Mòrénka”

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal