Jan Nowicki w ramach projektu "Teatr za murami"

Fot. Anna Kondratowicz
06.10.2017

Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 r. w Kowalu k. Włocławka. Jest jednym z największych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Zagrał w ponad 240 filmach, w tym m.in. w „Niepochowanym”, „Wielkim Szu”, „Magnacie”, „Spirali” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, które przeszły do historii teatru polskiego. Jest autorem kilku książek, wierszy, tekstów piosenek i kolęd.

Jan Nowicki spotka się z osadzonymi więźniami Zakładu Karnego w Czarnem, Aresztu Śledczego w Chojnicach (oddział zewnętrzny dla kobiet w Czersku), oraz z wychowankami Schroniska dla Nieletnich w Chojnicach, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Debrznie.

We wszystkich tych placówkach pokazany został spektakl "Terror 2.0" Chojnickiego Studia Rapsodycznego, a chętne osoby wzięły udział w warsztatach teatralnych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal