Finał VI Powiatowego Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Laureaci VI edycji Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
02.04.2014

Podczas gali zaprezentowali się laureaci poszczególnych konkursów tej edycji turnieju, które odbyły się w LO im. Filomatów Chojnickich i Gimnazjum nr 2. Galę uświetniły występy uczniów chojnickiej Szkoły Muzycznej, którzy zagrali utwory kompozytorów pochodzących z krajów niemieckojęzycznych. Na holu Chojnickiego Domu Kultury obejrzeć można wystawę najlepszych prac konkursowych oraz zdjęcia ukazujące miasto partnerskie Chojnic - Emsdetten autorstwa Anny Zajkowskiej i Stowarzyszenia Fotograficznego Creativ Emsdetten.

Celem turnieju była popularyzacja języka, kultury i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży. Program turnieju obejmował konkurs krasomówczy i realioznawczy dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, konkurs plastyczny i muzyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Laureaci konkursów:

Konkurs plastyczny pod tytułem "Kultura Krajów Niemieckojęzycznych" dla przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi:
1. miejsce - Paweł Guentzel, Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" w Chojnicach
2. miejsce - Lena Płuciennik, Przedszkole Katolickie w Chojnicach
3. miejsce - Jakub Błociński, Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" w Chojnicach
Wyróżnienie - Zuzanna Gawrońska, Przedszkole Niepubliczne "Teddy"

Konkurs Krasomówczy Języka Niemieckiego:
GIMNAZJUM
1. miejsce - Dominika Kamińska, Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
2. miejsce - Alicja Mesjasz, Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
3. miejsce - Dominika Ringel, Gimnazjum nr 2 w Chojnicach

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
1. miejsce - Oskar Plata, I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta W Chojnicach
2. miejsce - Marta Jażdżewska, II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Andersa w Chojnicach
3. miejsce - Paula Jankowska, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Supermówcą został Michał Lubiński z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Chojnicach

Konkurs Realioznawczy:
1. miejsce - Katarzyna Jażdżewska i Michalina Elak, II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Andersa w Chojnicach
2. miejsce - Adriana Swakowska i Agata Ramlau, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
3. miejsce - Grzegorz Januszewski i Dawid Homernik, ZSP nr 1

1 miejsce - Anna Kwasigroch i Paulina Kąkolewska, Gimnazjum nr 2

Konkurs Piosenki Niemieckiej
ZESPÓŁ
1. miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi w składzie: Natalia Bielasz, Gabriela, Glazer, Klementyna Katolik

SOLO
1. miejsce - Weronika Koniarska, Katolickie Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Chojnicach,
2. miejsce - Weronika Sikorska, Katolickie Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Chojnicach,
3. miejsce - Szymon Myszka, Gimnazjum nr 2

Organizatorem Turnieju jest Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich, Gimnazjum nr. 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 oraz Chojnicki Dom Kultury.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundowali: Konsulat Generalny RFN w Gdańsku, Zakłady Mięsne Skiba, Promocja Regionu Chojnicki i Chojnicki Dom Kultury.

Gratulujemy.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal