"Bławatki" w Myślęcinku oraz w Żninie

17.09.2018

9 września zespół folklorystyczny „Bławatki” wystąpił na ogólnopolskim przeglądzie kapel ludowych w Myślęcinku. Z okazji XV Jarmarku Kujawsko- Pomorskiego członkowie zespołu wraz z kapelą zaprezentowali się na bydgoskiej scenie obok zespołów z województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubuskiego i śląskiego.

Podobnie było w Żninie, 16 września, gdzie „Bławatki” zaśpiewały, zatańczyły i zagrały na Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych z okazji „Jesieni na Pałukach”. To najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej, w tym roku obchodzona po raz 43.

„Bławatki”, które w zeszłym roku obchodziły 25-lecie działalności, zaprezentowały najsłynniejsze pieśni i tańce kultury kaszubskiej wraz z bogactwem języka, strojów i instrumentów, czym wzbudziły aplauz uczestników jarmarków. W zespole tańczą i śpiewają dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież oraz dorośli. Ta wielopokoleniowa grupa podbiła w serca publiczności, uświetniając swoim występem regionalne jarmarki organizowane przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” oraz Żniński Dom Kultury.

Opiekunami Zespołu Pieśni i Tańca „Bławatki” są Katarzyna Maliska oraz Leszek Karasiewicz.

Osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu zapraszamy na próbę, która odbędzie się 5 października o godz. 16:30 w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.
Kontakt do zespołu: Leszek Karasiewicz tel. 694 861 756

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal